Proč v Nezdřevě nefungoval veřejný rozhlas

Bezprostředně po srpnové bouřce, která zastavila elektrické toky v objektu sousedícím s obecním úřadem, přestal fungovat místní rozhlas. Všichni pokládali tuto závadu za důsledek úderu blesku, jenž si po delší době vybral za svůj cíl Nezdřev.

Oprava rozhlasového zařízení však odhalila jiného viníka. Malým otvorem pronikla dovnitř myška snad v domnění, že v pro ni přitažlivém prostoru najde něco k snědku. Když se tak nestalo, začala používat krabici plnou elektroniky jako bezpečné WC.

Opravář konstatoval, že celý vnitřek přístroje byl doslova prolit močí drzého hlodavce a výsledkem bylo zkorodování prakticky všech spojů a následný kolaps technické vymoženosti. Nebyl to tedy blesk, nýbrž malý všetečný živočich, kdo na čas umlčel veřejný rozhlas.

3.10.2016 - Správce