Nezdřevští vysadili ovocné stromořadí

Replica Watches

Nejprve se základním způsobem upravila a hlavně zpevnila polní cesta z Nezdřeva směrem na Novou Ves. To bylo v květnu. Zhruba ve stejné době přišla v rámci akce Tisíc stromků pro Plzeňský kraj nabídka daru ovocných stromků starých českých odrůd. Nezdřev velkorysou nabídku přijal a projevil zájem o 30 stromků.

Pak došla výzva z Přeštic: 5. listopadu si přijeďte pro stromky, dostanete i podpůrné kůly, vázací materiál a ochranu proti okusu zvěří. Tak tedy jsme ve čtvrtek slíbené jabloně, hrušně a třešně přivezli a na sobotu byla svolána výsadbová brigáda.

Dostavilo se nás 15 a práce odsýpala nečekaně rychle. Sraz brigádníků byl v osm hodin, na místo akce jsme dorazili o půl hodiny později. A bylo 11 hodin, když se sklízelo nářadí a nastal přesun do hospody na zasloužené občerstvení. Výsadba byla skutečně rychlá i přes dva drobné zádrhele. Nejprve pomýlený sadař chtěl pod kořeny stromků dávat nepříliš vyzrálý hnůj. Rázně mu v tom zabránil brigádník, který byl v Přešticích poučen, jaké má výsadba zásady.

Možná proto, že při uvazování stromků jsme s dodanými provázky moc plýtvali, chvíli před dosazením bylo zřejmé, že bude nutné sehnat náhradní. A to se povedlo, aniž by se rytmus práce zastavil.

Vzhledem k letošnímu suchému počasí, jež trvalo i v začátku listopadu, bylo nutné vysazené stromky po pár dnech znovu zalít. Pak už přece jen trochu sprchlo, pak dokonce i víc, a tak doufáme, že příští rok se stromky (každý v hodnotě cca 400 Kč) zazelenají a v dalších letech i zaplodí. A krajinu v nezdřevském katastru zkrášlí alej ovocných stromů.

27.11.2015 - Správce