Erb obce Nezdřev
Oficiální stránky obce na území okresu Plzeň jih v západní části Blatenské vrchoviny

Pocházel sice z Černic, ale patřil k Nezdřevu

 

Někdejší řidič autobusu na místních linkách, dlouholetý občan Nezdřeva, pan Josef Uriánek zemřel doma v pondělí 23. listopadu večer, po delších zdravotních problémech, v úctyhodných 82 letech.

Včelař, holubář a vůbec všestranný chovatel byl nepostradatelným činovníkem kasejovické organizace Českého svazu chovatelů. Zároveň byl aktivním členem zdejšího mysliveckého sdružení, třebaže se říkalo, že jeho muška není nejpřesnější.

Zejména však byl milujícím tátou, dědou a pradědou, pyšným na své potomky, a věrným manželem.

Než neúnavného pracanta postihly zdravotní potíže, býval účastníkem sousedských posezení v nezdřevském hostinci, kde se rád pouštíval do vášnivých debat.

Jako uznání jeho lidských kvalit je třeba vnímat skutečnost, že byl řadu let nejen přísedícím okresního soudu v Plzni, ale i místostarostou v Nezdřevě a členem obecního zastupitelstva. Pan Josef Uriánek se v roce 1990 svým rozhodným postojem a přirozenou autoritou významně zasloužil o opětovné osamostatnění Nezdřeva, a proto k němu navždycky patří.

Trvalý klid mu popřálo množství lidí při rozloučení v pátek 27. listopadu v bezděkovském kostele sv. Ondřeje, kam se ani všichni příchozí nevešli. www.tswatches.cz

Jiří Čepelák

Autor
4.12.2015 - Správce
Obec Nezdřev: Adresa: Nezdřev 9, 335 44 Kasejovice
Telefon: 371 595 609
Email: obec.nezdrev@sporknet.cz
Odkazy: Město Kasejovice: www.kasejovice.cz
CzechPoint: www.czechpoint.cz
Portál Veřejné správy: portal.gov.cz
Krajský úřad: www.kr-plzensky.cz
Informace o stránkách: Prohlášení o přístupnosti stránek
Tvorba stránek: www.ptweb.cz
Grafický návrh: www.jak.cz