Nezdřevské podrobnosti

Po prázdninách se toto v Nezdřevě příliš významného nestalo, přesto dvě události lze připomenout.

V srpnu nově osazené dopravní značky byly na svých místech necelý měsíc a jednu z nich už dokázal nabourat neznámý zmatený řidič, jedoucí směrem na Řesanice. U kapličky trefil značku upozorňující na blížící se zpomalovací prahy. Jak ho střetnutí s pro něj nečekanou překážkou vyvedlo z míry, svědčily stopy jeho širokých pneumatik vedoucí zcela do protisměru a málo scházelo, aby trefil i čekárnu.

V následujících dnech jsme se marně dohadovali, o koho mohlo jít. Ke karambolu došlo okolo půlnoci, část lidí ještě popíjela pod pergolou v hospodě, další spali spánkem spravedlivým. Jediné leč slabé svědectví pocházelo od holandských spoluobčanů. Podle nich to bylo bílé osobní auto, jenže ani typ vozu natož značku určit nedokázali.

Jelikož další den se podařilo značku vrátit do původní polohy a jedinou škodou také zůstalo malé zhmoždění u paty sloupku, obecní úřad ani případ nenahlásil policii. Ta by se ostatně vyšetřováním nejspíš nezabývala.

Druhá zpráva z poslední doby je mnohem významnější a její obsah pro obec důležitější. Po spoustě let, kdy rybník Horní Štěrbinu zanášela ornice splavovaná z okolních polností a spadané listí, se v rozpočtu našly peníze a našla se i zdatná firma a rybník se povedlo odbahnit. Odhady vybagrované hmoty se pohybují od 800 do 1000 kubíků.

Rybník ještě čeká v příštím roce oprava hráze a vybudování nového čapu a pak: Vítejte, ryby!

Audemars Piguet Replica www.topapwatch.com

23.10.2015 - Správce