Erb obce Nezdřev
Oficiální stránky obce na území okresu Plzeň jih v západní části Blatenské vrchoviny

Nezdřevští za kamna vlezli, ale na brigádu přišli

 

Trochu tu březnovou pranostiku Nezdřeváci naplnili. Organizátoři setkání seniorů z Bezděkova, Hradiště, Nezdřeva a Záhorčiček (zároveň se slavil i Mezinárodní den žen) vynaložili nemalé úsilí pro zdar společné akce, také účinkující děti předvedly pěkné výkony a náladu podpořila hudba manželů Ondruškových. Jenže v sobotu 7. března mnozí místní, pro něž bylo odpoledne uspořádáno, zůstali doma. Jejich škoda.

A vlastně odměna pro brigádníky, kteří si 21. března pochutnali na zbylém daňčím guláši, původně připraveném pro ženy a seniory (samozřejmě byl na potřebnou dobu zamražen). Přes třicet pracantů se činilo při prořezávání stromů a úklidu veřejného prostranství. Celodenní akce provázená humornými leč nepublikovatelnými příhodami i drobnými nedorozuměními skončila až okolo 17. hodiny.

A to byl možná důvod, proč návštěva na besedě o češtině, která se konala večer v sále nezdřevské hospody s hudební produkcí kapely Z Vršku, byla slabší, než se čekalo. Těch zhruba 25 účastníků však hodnotilo besedu kladně.

Takže shrnuto a podtrženo, březen byl letos v Nezdřevě sice trochu za kamny, ale přece jen obec nespala a řada dobrého se udělala.

Jiří Čepelák

Autor
1.4.2015 - Správce
Obec Nezdřev: Adresa: Nezdřev 9, 335 44 Kasejovice
Telefon: 371 595 609
Email: obec.nezdrev@sporknet.cz
Odkazy: Město Kasejovice: www.kasejovice.cz
CzechPoint: www.czechpoint.cz
Portál Veřejné správy: portal.gov.cz
Krajský úřad: www.kr-plzensky.cz
Informace o stránkách: Prohlášení o přístupnosti stránek
Tvorba stránek: www.ptweb.cz
Grafický návrh: www.jak.cz