Leden v Nezdřevě

Replica Handbags

Vybaveni dostatkem pochutin i pitiva slavili radostně vstup do roku 2015 obchodní spolupracovníci, příbuzní a přátelé majitele firmy MiPal a Kavárna u Johanky v sobotu 3. ledna v sále nezdřevské hospody a načali tak lednový seriál nezdřevských zábav. Organizátor večera Milan Palečko se v jednu chvíli stal i strojvedoucím. To když při populární "mašince" vyvezl děti ze sálu hostince z okna a zpátky přes předsíň a lokál. Děti byly nadšené a dospělí užaslí, jak snadné je povzbudit příjemnou zábavu. Tu celý večer podporovala hudební skupina Z Vršku a nebylo jí co zazlívat. V sobotu 24. ledna odpoledne bylo prostranství před nezdřevskou hospodou tak plné aut, že bylo nutné parkovat i u křížku a na druhé straně téměř až u požární nádržky. Konal se totiž tradiční dětský maškarní ples. A když tradice, tak tradice: hospodský sál byl plný - 48 dětí, 66 členů dospělého doprovodu a před 18. hodinou, kdy plesání skončilo, byla podlaha plná papírových konfet. Na začátku, dokud byla podlaha ještě čistá, vystoupilo celkem 18 mažoretek z blatenského Preziosa (mistryně světa 2014 v kategorii kadetky), které předvedly coby čertice, čarodějnice, vodníci, krajánci či sluhové variace na motivy filmové pohádky Princezna ze mlejna. Jinak se tradičně o hudbu a soutěže starali manželé Váchovi, o zdárný průběh celého odpoledne starosta Chlanda s rodinou. Plná byla i hospodská předsíň, kde se tradičně usadila firma AK Plzeň se svými sladkostmi, včetně cukrové vaty a letos svoji nabídku rozšířila i o heliové balónky. Jak se svěřila paní Majková, jezdí uspokojovat dětské chutě do Nezdřeva už asi 8 let a vrací se sem ráda, neboť: "jsou tady hodný lidi." Poslední lednová sobota byla určena jako termín pro hasičský ples. Jako obvykle v poslední době na něm výborně hrálo hudební seskupení Karel. Tombola svými více než třemi stovkami cen předčila tu loňskou, návštěva byla také o poznání vyšší (i díky hostům z Bezdědovic, Bezděkova, Hradiště, Řesanic a Újezda). Nálada byla skvělá a zábava vydařená, vždyť parket byl téměř plný až do tří do rána, kdy kapela skončila své účinkování.

19.2.2015 - Správce