V Nezdřevě zase obrátili úsloví

V Nezdřevě zase obrátili úsloví

Příkaz staré moudrosti zní: Napřed práce, potom zábava. Co udělali Nezdřevští? Nejdřív si na pátek 28. března domluvili opět exkurzi ve strakonickém pivovaru. A že se zase povedla, potvrdilo všech 19 účastníků.

Za týden poté byla původně plánována jarní brigáda. Jenže dlouho pečlivě připravovaná oslava životního jubilea paní B. Ch. (a že se taky povedla) obecní práce o týden posunula. Přece nelze rachotem bagrů a hlučením brigádníků rušit pohodu gratulantů či jubilantky.

K brigádě tedy došlo až v sobotu 12. dubna. Nepodařilo se sice překonat rekord z května 2012, přesto si účast 40 lidí, včetně několika členů mysliveckého sdružení Háj (i z jiných obcí), zaslouží obdiv. Od 7.30 do 17 hodin probíhaly práce na několika úsecích a tedy i v několika partách. Úklid obce si vzaly na starost ženy. Na zatrubnění odtoku z Horního Oudola se převážně podíleli myslivci, kteří mají tento rybník v pronájmu.

Další skupina pracovala na vybudování 40 metrů chybějící dešťové kanalizace. Jiní odborníci instalovali závoru u Oudola, která má zamezit nepovolenému odkládání odpadu. Ostatní dobrovolníci zařídili vyčištění šachet kanalizace, převoz obecního dříví určeného na otop při zimních akcích do již vyčerpaného přístěnku (skládku) a vyčištění příkopu u hostince.

Pochopitelně se nezapomnělo na občerstvení, k němuž se lidé scházeli do hostince postupně kolem poledne podle průběhu prací v jednotlivých skupinách, a které pokračovalo potom i večer, kdy bylo nutné vše společně probrat, slovně zopakovat a kdy starosta všem poděkoval za „kus poctivě odvedené práce“. O tom, že ten kus nebyl malý, svědčí uvedený popis.

30.4.2014 - Správce