V lednu se Nezdřevští bavili

V lednu se Nezdřevští bavili

Lednové dny zábav začaly v Nezdřevě už v sobotu čtvrtého. Pan Milan Palečko pozval do hostince své příbuzné a přátele, aby se s nimi podělil o radost ze života a z fungování své firmy Mipal. Aby jeho důležité momenty osvětlil, poprosil svého synka a příbuzné bezděkovské děti o kresby, které by příběh jeho žití výtvarně zaznamenaly. Děckám se to povedlo, a tak Milanovi, který se nepokládá za zdatného veřejného řečníka, stačilo říct ke každému obrázku jednu větu a všichni měli jasno o průběhu jeho minulých let. Příjemnou pohodu večera a časného rána dotvářela hudební produkce skupiny Zvršku. Po páté hodině ranní se všichni rozcházeli s vědomím hezky strávených chvil, naplněných písničkami, tancem, povídáním i vyprázdněnými sklenkami.

Podruhé se zastavil v nezdřevské hospodě čas v sobotu 25. omega replica watches ledna při hasičském bále. Na začátku večera ovládly parket mladinké čertice a princezny - blatenské mažoretky Prezioso. Zatančily svá vystoupení na hudbu z filmových pohádek s dokonale profesionálním úsměvem a nerozhodily je ani drobné zádrhele (například chvilková ztráta paruky).

Podobně jako v loňském roce i letos vyhrávalo k dobré pohodě hudební seskupení Karel, tentokrát dokonce v osmičlenném obsazení. A podobně jako před rokem i nyní hráli s viditelnou a slyšitelnou radostí a chutí, a to až do tří do rána. A pak ještě na prosbu rozjařených tanečníků vzal Miloš Velíšek harmoniku dolů na parket a zahrál „sokolíky“, takže se tančilo i na stolech, naštěstí bez úrazu.

Pro přibližně 140 návštěvníků bálu byla přichystána hodnotná tombola a hlavní ceny (jichž na rozdíl od jiných let nebylo deset, ale rovnou 16) si celkem rovnoměrně odnesli jak domácí, tak lidé z kapely i ze sousedních Řesanic, Bezděkova, Polánky i Hradiště.

O pár dní později při úklidu sálu se nejen hasiči shodli, že „letošní hasičskej byl nejpovedenější za spousty let“.

4.2.2014 - Správce