Koncem loňského roku měli v Nezdřevě kalup

Prosinec 2013 byl v Nezdřevě plný událostí. Mikulášská nadílka několika málo místním (a několika přespolním) dětem proběhla podle tradičního scénáře. Jedinou novinkou byla premiéra Vojty Červeného juniora v roli čerta.

Výroční valná hromada nezdřevských dobrovolných hasičů se konala v sobotu 14. prosince. Bohužel byla poznamenaná značně nízkou účastí – přišla pouze zhruba třetina členů. Bylo to způsobeno jednak řadou nemocí, jednak tím, že mnozí vzhledem k věku již nejsou aktivními hasiči a svou přítomnost na valné hromadě nepovažují za nutnou.

Následující pondělí 16. prosince jsme se v blatenském krematoriu rozloučili s nejstarší obyvatelkou Nezdřeva paní Annou Džisovou, která ve věku 86 let zemřela týden předtím. Hermes Replica Bags

Na pátek 20. prosince připadla prohlídka strakonického pivovaru spojená s ochutnávkou čerstvého lahodného moku, o čemž je zmínka v samostatném článku.

Odpoledne po Štědrém dnu byl sál místního hostince jako obvykle vyhrazen pro turnaj ve stolním tenise, pořádaný nezdřevským sportovním klubem. Tentokrát byl z 16 hráčů nejlepší Bohumil Fejtl z Blatné, který ve finále porazil oseleckého Jana Klímu. Nejlépe z domácích skončil Jan Trefný, jemuž se v zápase o 3. místo nepodařilo zvítězit nad Josefem Fejtlem z Blatné.

V sobotu nato obsadili hospodský sál myslivci zdejšího sdružení, kteří uspořádali svůj tradiční ples s bohatou tombolou, dobrou náladou a hudební skupinou Experiment.

Poslední pondělí v minulém roce se uskutečnilo poslední veřejné zasedání obecního zastupitelstva. Na jeho programu byla zpráva o hospodaření, kterou podrobně a srozumitelně přednesla paní Alena Nová, nezdřevská smluvní účtařka. S velkým ulehčením přijali přítomní její informaci, že Nezdřev již nemá žádné dluhy, ba naopak na straně jeho aktiv je docela pěkná suma. Zároveň byl schválen vyrovnaný rozpočet na rok 2014 ve výši 1 418 000 korun.

Vlastně se minulý rok v Nezdřevě uzavřel až večer na Nový rok, kdy byl na hřišti po roční přestávce opět odpálen oblíbený ohňostroj. Letos byl poněkud dramatický, protože první diváky rozpačitě přijímaná neslaná nemastná část skončila několikaminutovou tmou. Odvážlivce, kteří se vydali technickou závadu napravit, doprovázely z řad diváctva opakované výkřiky: „Nechoďte tam!“ a zazněla i hláška „Vsadíme se, kdo to přežije?“. Nicméně po chvilce ohňostroj ožil a stovka přihlížejících si mohla vychutnat (vedle svařeného vína) a pochválit skutečně kouzelný pestrobarevný obraz prskajících létajících světel.

Lidé si popřáli do začínajícího roku zdraví, protože „to je to hlavní“ a někteří ještě setrvali v klubovně sportovního klubu, probírajíce běžná a trvalá témata, jimiž se zabývají při jakémkoli setkání. Proprala se kriminalita politiků, zavzpomínalo se na odeznělé události, zanadávalo se na to, nač se obyčejně nadává. Přirozeně tak v toku času nové číslo v letopočtu nahradilo to staré a byla to nejspíš jediná změna, k níž 1. ledna 2014 došlo.

4.1.2014 - Správce