Blatenské mažoretky si užívaly v Nezdřevě

Blatenské mažoretky si užívaly v Nezdřevě

Několik prázdninových dní strávilo 17 mažoretek ve věku 3 až 12 let ze souboru Prezioso Sokol Blatná v Nezdřevě. Jejich základnou bylo hřiště, kde bydlely v osmi stanech, a klubovna místního SK. Na hřišti také při zhruba půlhodinovém vystoupení ve středu 17. července poděkovaly nezdřevským za poskytnutý azyl a jmenovitě paní Jiřincové a Chlandové a panu starostovi.

Audemars Piguet Replica Watches

Blatenské mažoretky zvítězily ve své kategorii na letošním mistrovství republiky, čímž se kvalifikovaly na mistrovství světa. Během nezdřevského pobytu se jim však do tréninku moc nechtělo, raději si užívaly prázdninových radostí a zábav, které jim připravily jejich vedoucí Marie Kyselová a Veronika Loukotová spolu s Markétou Tvrdou, jež měla na starosti zdraví děvčat. A čím vším se od neděle do čtvrtka mladé umělkyně (nebo sportovkyně) zabývaly? Každý den po obědě řádily v bazénu, hledaly poklad, stopovaly, připravily si karneval. Při vycházce v lese je překvapili zdejší mravenci, prý byli velcí jak pětikoruna.

Na svůj prázdninový tábor se přepravily z Blatné vlakem a zbytek cesty pěšky. Obědy jim vozili z kasejovického družstva, snídaně po budíčku v 8 hodin si připravovaly spolu s vedoucími samy a vlastními silami za pomoci nezdřevských žen také chystaly večeře, po nichž v 10 hodin následovala večerka.

Těch několik dní plných dobrodružství a pohody uteklo jako voda a děvčata se nechala slyšet, že by si to někdy příště ráda zopakovala. Včetně vystoupení naboso na trávníku nezdřevského hřiště před třemi desítkami spokojených diváků, kteří jim vděčně a zaslouženě aplaudovali a přejí jim hodně zdaru na srpnovém mistrovství světa.

hermes outlet

31.7.2013 - Správce