Tour de oblouk 2013 poznamenaly odřeniny a stehy

Rok se s rokem sešel a 5. července se samozřejmě sešli také cyklisté, aby se z nezdřevské hospody vydali na svoji oblíbenou cestu Tour de oblouk. Tentokrát se jela nová trasa, ale nebyla zcela neznámá.

Prvním etapovým místem byl tradičně sousední Bezděkov. Ani dvě další zastávky v Chanovicích nebyly účastníkům cizí. Pokračovalo se do Slatiny a leckteří jezdci už se těšili na oběd ve Svéradicích. Letošní rozpis Oblouku pak nasměroval 50členný peloton do Slivonic. Replica Audemars Piguet Watches

„Ale tam přece nemají občerstvovací stanici,“ protestoval v předvečer startu jeden z bicyklistů, jemuž zřejmě hodně záleželo na možnosti obnovovat své schopnosti posilujícími nápoji. „Bez obav,“ reagoval nezdřevský starosta, „dohodl jsem s nimi, že nám budou čepovat svijany, které jsem tam dovezl, takže v pohodě,“ uklidnil nespokojence Petr Chlanda. To ještě nemohl tušit, jaké pivo mu prodali. Většina oslovených konzumentů se o jeho kvalitě vyslovila jednoznačně negativně. Chuť si pak následně spravovali v Čečelovicích a ve Vrbně.

V etapě spojující tyto dvě vsi došlo k dalším komplikacím. Část výletníků zakufrovala (neboli zabloudila), někteří se při tom nevyvarovali pádů. Řada borců, kteří nejeli v čele, též schytala spršku, jež byla, pokud jde, o počasí jedinou šmouhou.

Po vrbenském odpočinku a osušení se již bez deště pokračovalo do Kadova a zpět do Bezděkova. Odtud je do cíle nepatrný kousek. Ten se však stal osudným jedné z účastnic zájezdu. Výsledkem jejího pádu bylo několik stehů v obličeji, jimiž na její zranění reagovali v sušické nemocnici. Zaraženým cykloturistům se ulevilo, když se ošetřená dívka vrátila do cíle a bylo zřejmé, že její karambol nemá vážnější následky.

Ze statistiky stojí za povšimnutí, že klan Chlandů měl v pelotonu 11 členů, klan Šimonů osm a nejstarší jezdec celého pole Karel Chára přivedl na start šestičlenný tým.

Přestože byl letošní ročník poznamenán několika nepříjemnými příhodami, pro většinu jeho absolventů to byl opět zážitek, na nějž se bude dobře vzpomínat. Ti starší třeba proto, že i při nižší trénovanosti to ještě zvládnou. Ti hodně mladí třeba kvůli zjištění, že se svým rodičům přinejmenším vyrovnají. A nejmladší Kačka Chlandová možná proto, že se mohla spolehnout nejen na tátu, ale na kamarádství kohokoli ze spolujezdců.

Při odjezdu z Nezdřeva se místní loučili s přespolními: Tak zase za rok nashledanou. Odpověď zněla jednoznačně: No určitě. www.watchesmall.cn

31.7.2013 - Správce