Nezdřevské vítězství bez starosty

Jistá nechuť k účasti na letošních Hrách bez hranic byla v Nezdřevě patrná na všech, jichž se to týkalo. Váhání rozptýlil na veřejné schůzi Jarda Brabec, když jasně řekl, že obec by se zúčastnit měla, i kdyby měla skončit třeba poslední, protože nepřijet by byla ostuda.

Nastal problém se sestavením týmu. Mnozí kandidáti měli už zaplacenou dovolenou, jiní ochotní se těsně před soutěží zranili v zaměstnání. Teprve v pátek se složení družstva vystříbřilo, byť s poznámkami typu: No, moc se mi nechce, ale když není nikdo jiný, tak půjdu. A tak bez ambicí na úspěch odjeli v sobotu po poledni nezdřevští reprezentanti na hezký kasejovický stadion.

Když vyhráli první disciplínu, ozval se hlas připomínající starou pravdu: první vyhrání z kapsy vyhání. A stalo se. Následující zápolení o co nejrychlejší dopravu obilí do mlýna Nezdřeváci nezvládli, skončili poslední a navíc způsobili starosti pořadatelům, protože rozbili trakař. Nicméně vozítko bylo kasejovickými šikuly za přispění soutěžících z Oselec vbrzku opraveno a nezdřevský tým se v dalších akcích vzpamatoval.

Problémů se ale nezbavil. Kája Müllerová si bolestivě poškodila sval na noze a přes varování chtěla soutěž obětavě dokončit. Bohužel se jí to nezdařilo. Do předposledního cíle ji museli kolegové donést. Následovalo překotné shánění náhradnice, což se nakonec povedlo.

Tak tedy bez starosty, který si zrovna užíval moře v Chorvatsku, nezdřevští borci závěrečný ročník Her bez hranic k vlastnímu údivu vyhráli. A starosta, který si přál být o výsledku mobilem informován, gratuloval sms zprávou, pak i hlasově a jistě se těší, až po svém návratu svolá obec a rozpoutá společné oslavy nečekaného vítězství. O něj se zasloužili Jaroslav Brabec, Marcela Chlandová, Karel Jiřinec, Karolina Müllerová, Kateřina Ostřížová, Milan Valach, Jitka Větrovcová, Michal Větrovec a

omega replica watches omega replica

foto - viz. fotogalerie

28.6.2013 - Správce