Starosta roku nebo starosta obce?

omega replica watches

Starosta roku nebo starosta obce?

Letos se již podruhé obyvatelé Nezdřeva – stálí i takzvaní víkendoví – rozhodli přihlásit svého starostu do soutěže Era Starosta roku, kterou realizuje Nadace VIA a Era. Chtěli svou přihláškou vyjádřit své díky za jeho péči o obec, za starosti, které musí ve své funkci zvládat a za to, že podle jejich názoru se mu to daří.

Vyplňování spousty rubrik v přihlášce bylo problémem před rokem, kdy to pro nezdřevské aktivisty bylo poprvé. Letos jsme jen doplnili údaje za poslední období. Doložili jsme život naší obce a činnost starosty i pamětní publikací. Na jeho podporu jsme sehnali i více podpisů než v loňském roce. Pravda, několik lidí podpis odmítlo. Bylo to jejich právo. Jen zamrzel v jednom případě argument: „Myslíte, že to má význam? Já myslím, že je to zbytečná snaha.“

Odešel jsem z jeho chalupy a říkal si, možná má pravdu, ale musíme to zkusit, aspoň ještě tentokrát. Kdyby to vyšlo, pro obec by 250 000 korun, což je odměna za prvenství v soutěži, nebylo k zahození. Uvidíme. Přihlášku jsme odeslali a teď je to na porotě.

Pokud její rozhodnutí bude pro Nezdřev negativní, bude to znamenat v podstatě dvě věci. Porota usoudila, že jinde mají starostu lepšího, avšak výsledky práce pana starosty Petra Chlandy to nikterak nezmění. Jeho zkušenosti a nasazení, které ohrozilo i jeho zdraví, jsou obci ku prospěchu, což je vidět ne snad na každém kroku, ale zcela jistě zřetelně. Kdo se na jeho úsilí o rozvoj a zdárný chod obce podílí svou spoluprací, může být spokojen, že Nezdřev se mění sice zvolna, ale přece jen k lepšímu. A to i když se Petr Chlanda nestane starostou roku a zůstane „jen“ starostou obce.

1.10.2012 - Správce