S fotbalem na nezdřevské pouti byli diváci spokojeni

Pravidelně s mizejícími lístky z kalendáře se stávají minulostí také významné dny určující rytmus roku. V Nezdřevě už máme za sebou novoroční ohňostroj, myslivecký a hasičský ples, dětský karneval, úspěšnou účast na okreskovém cvičení hasičů v Hradišti a rovněž účast na 6. ročníku Her bez hranic v Oselcích. Do vzpomínek patří také oslavy 600 let Nezdřeva i letošní Tour de oblouk.

Naposledy se zapsala do historie nezdřevská pouť se svým fotbalovým turnajem. Zdokonalené zázemí (sociální buňka se sprchami, dlažba pod pergolou) uvítali jak sportovci, tak návštěvníci. A koneckonců i organizátoři taneční zábavy, protože po skončení turnaje už stačilo sestavit vlastní parket a ne jako v minulých letech ho nejdřív dovézt od vstřícných a ochotných sousedů z Bezděkova a po akci ho opět poctivě vrátit.

Pouť, to není pouze taneční zábava a fotbal. Je to i spousta návštěv příbuzenstva, zažité zvyky hospodyněk uctít hosty nejen perfektní stravou, ale i různými specialitami z oboru cukrářského. A samozřejmě obvyklé hovory o novinkách, které se udály od posledního setkání, výměny zkušeností, oživování společných vzpomínek a někdy také postesknutí, že někteří už přijít nemohli.

Ve fotbalovém turnaji v sobotu 11. srpna odpoledne usilovala o prvenství čtyři mužstva tradičních účastníků. Po prvních zápasech – Stará garda Kasejovice porazila SK Nezdřev 3:1 a Stará garda Horažďovice podlehla Sokolu Vrbno  0:2 – bylo jasné finále. V něm zvítězili fotbalisté z Vrbna nad Starou gardou Kasejovice 2:1 a poprvé v historii se tak stali vítězi nezdřevského turnaje. V zápase o třetí místo prohráli domácí se Starou gardou z Horažďovic 2:4 a nedokázali tedy zopakovat loňský úspěch.

Třebaže pošmourné počasí zprvu diváky spíše odrazovalo, nakonec neskáplo a obvyklé množství fandů se na fotbal přece jen přišlo podívat. A nelitovali, letos se hrál pohledný fotbal, padaly góly, vyznamenávali se hezkými zákroky brankáři a faulů bylo pomálu.

Tanečníkům na večerní zábavě, kde dlouho do noci vyhrával Jenda band, chladno příliš nevadilo, vždyť tanec nebo nějaký ten panák dokážou zahřát.

Vydařené pouťové sportování potom skončilo v neděli odpoledne, kdy si to místní i „lufťáci“ rozdali v nohejbalovém turnaji. Kdo vyhrál toto klání, není příliš důležité – bylo hezky, nikdo se nezranil a radost z pohybu dokázala zahnat lecjaké každodenní chmury.

foto na : http://www.obecnezdrev.cz/fotogalerie-58.html

Audemars Piguet Replica Watches www.apreplicas.me