Nezdřevský Tour de oblouk 2011

Přes nepřízeň počasí, které na počátku prázdnin rozhodně ničím nepřipomínalo léto (například v sobotu 2. 7. v Nezdřevě teploměr nepřekonal úroveň 11 stupňů Celsia), vyrazilo od nezdřevské hospody v úterý 5. července v 10.40 26 odhodlaných cyklistů na známou (takzvanou pozdyňskou) trasu populárního Tour de oblouk. Posilněni dršťkovou polévkou a prvními iontovými nápoji i skutečností, že ranní déšť ustal ve tři čtvrtě na deset, pochvalovali si jezdci, že je poměrně teplo (tou dobou bylo 16 stupňů a zamračeno). V pelotonu se sešly známé tváře a řada "rodinných" družstev, mezi nimiž hrál prim pětičlenný tým Martínků ze Strakonic, sezením v Bezděkově, vedený maminkou Lenkou. Na start účastníky vyprovodily více než dvě desítky příznivců.
Během akce byly povětrnostní podmínky vcelku přijatelné, jen chvílemi drobně mžilo, což sportovcům nikterak nevadilo. Po absolvování 11 etapových zastávek (Bezděkov, Kadov, Pole, Lnáře - hotel, Záhorčice, Březí, Hvožďany, Pozdyně, Předmíř, Lnáře - přístav, Hradiště) se první jezdci vrátili do Nezdřeva krátce po 18. hodině. Do cíle nakonec dorazilo více cyklistů, než jich bylo na startu, protože k pelotonu se v průběhu dne přidali i ti, kteří kvůli povinnostem v zaměstnání nebo přehnaným obavám z počasí nejeli od počátku. Poslední účastníci přijeli k nezdřevské hospodě, kde bylo připraveno pečené maso a kde se vesele zapíjel úspěšný (i proto, že se nikdo nezranil) den, v půl deváté večer. A slavilo se bujaře ještě přes půlnoc, vždyť druhý den se nemuselo do práce.

Rolex Replica Watches Rolex Replica

31.7.2011 - Správce