Erb obce Nezdřev
Oficiální stránky obce na území okresu Plzeň jih v západní části Blatenské vrchoviny

Nezdřev slavil letní úspěch

 

Začalo to tím, že nezdřevský starosta přihlásil obec do soutěže Vesnice roku Plzeňského kraje roku 2023, což mu zastupitelé dodatečně schválili. To bylo brzy z jara. Na konci května přijela krajská komise, aby se s naší vesnicí seznámila. Návštěva Nezdřeva v ní zanechala dobrý dojem. Její členové nejen, že to řekli, než se rozloučili, ale také rozhodli, že Nezdřev získal Cenu naděje pro živý venkov. To jsme se dozvěděli 12. srpna v Chodové Plané, kde byly vyhlášeny výsledky soutěže.

Ocenění bylo spojeno s finanční odměnou 20 000 korun. Zastupitelé jednomyslně rozhodli, že valnou část této sumy bude dobré utratit na setkání lidí, kteří se o tento úspěch svou prací přičinili.

Na sále nezdřevské hospody se tedy v sobotu 16. prosince sešly čtyři desítky místních i víkenďáků - všech, kteří na brigádách pomáhají vylepšovat vzhled obce a řešit její potřeby. Večer ze značné části naplnila videoprojekce z roku 2010, kdy se u nás konaly Hry bez hranic, soutěž šesti blízkých vesnic. Nezdřevští si připomněli, že tenkrát organizačně náročnou akci zvládli a také na domácím hřišti zvítězili.

Příjemný večer naplněný vzpomínkami na někdejší vítězství i radostí z nedávného ocenění v předvánočním čase ozvláštňovaly postavičky vkusného keramického betlému od paní Marie Chlandové, který v budoucnu najde své místo v kapli svatého Josefa.

Jiří Čepelák

 

 

 
 

 

Autor
29.12.2023 - Správce
Obec Nezdřev: Adresa: Nezdřev 9, 335 44 Kasejovice
Telefon: 371 595 609
Email: obec.nezdrev@sporknet.cz
Odkazy: Město Kasejovice: www.kasejovice.cz
CzechPoint: www.czechpoint.cz
Portál Veřejné správy: portal.gov.cz
Krajský úřad: www.kr-plzensky.cz
Informace o stránkách: Prohlášení o přístupnosti stránek
Tvorba stránek: www.ptweb.cz
Grafický návrh: www.jak.cz