Bude na katastru Nezdřeva větrná elektrárna?

Nezdřevský starosta na listopadovém veřejném zasedání zastupitelstva seznámil přítomné s nabídkou jisté firmy na vybudování větrné elektrárny na katastrálním území obce.

Tato informace podnítila diskusi, jež neskončila ani souhlasem s návrhem, ani jeho odmítnutím. Pochybnosti byly okolo vlivu větrníků (jednoho až tří) na kvalitu života místních obyvatel, zejména pokud jde o zatížení hlukem, či případným pádem námrazy z lopatek více než stometrového kolosu. A také se objevily rozpaky nad případnou změnou obrazu vsi.

Na druhé straně debatující kvitovali nabízený roční finanční přínos pro obecní rozpočet (1,5 miliónu korun) i příspěvek na spotřebu elektřiny pro domácnosti (9000 korun).

Výsledek debaty: Starosta vyzve zástupce firmy, aby osobně na únorovém veřejném zasedání blíže objasnili svůj plán a odpověděli na dotazy nezdřevských občanů. Všichni jsme zvědaví.

30.11.2022 - Správce