Nezdřev má nové dětské hřiště

Starší Nezdřeváci tomu prostoru na návsi vedle kapličky Sv. Josefa říkají park. Byl založen v roce 1936 a dosud žijí pamětníci jeho počátku. Mladší už si zvykli na pojmenování dětské hřiště.

Delší dobu byl však jeho stav dost problematický. Hradba se nebezpečně bortila a plot byl, jemně řečeno, nehezky zprohýbaný. Lípy na jeho horní vnější straně byly uvnitř kmene vyhnilé, a tak loni jejich likvidací začala zvolna jeho postupná obnova.

Letos obec získala dotaci 300 000 korun od odboru regionálního rozvoje Plzeňského kraje. (Jeho pracovnice paní Hessová pomohla s projektem.) Dalších zhruba 350 tisíc bylo uhrazeno z obecního rozpočtu, přičemž o značnou částku snížili náklady místní občané při několika brigádách. Obec k provedení stavebních prací vybrala firmu Bohemia Konstrukt Doubravice a k dodávce a osazení dětských atrakcí jihočeský podnik Luna Progress.

Pak se musely vykácet přerostlé stromy uvnitř parku-hřiště, odstranit staré dětské atrakce i nevyhovující plot. Zkrátka připravit vše pro snadný průběh stavebních prací. Po jejich skončení instalovali brigádníci nový elegantní plot a krátce po pouti se děti dočkaly i nových atrakcí.

Opravená hradba, šest nových příležitostí pro dětské dovádění a radování, nové stromy, prosvětlený prostor ve středu obce - to je výsledek, který snad mohou uznat i zavilí kritici jako dobrý počin.

30.8.2022 - Správce