Erb obce Nezdřev
Oficiální stránky obce na území okresu Plzeň jih v západní části Blatenské vrchoviny

Nezdřevští si vyčistili obecní les

 

Tedy podle katastru to byl les. Jenže pro kůrovce to byl lákavý samoobslužný bufet. Na brigádníky v sobotu 26. března však na území někdejšího lesa čekala džungle. Takřka neprostupná změť náletů olší, lísek, bezů a také dlouhých šlahounů drásavého ostružiní. Semo tamo ještě stálo pár smrků uschlých po lýkožroutské hostině.

Za výstavního počasí - vymetená obloha, neznatelný větřík a silně jarní slunce - se sešla téměř dvacítka ochotných pracantů, a to z rozličných bydlišť: pochopitelně Nezdřev, ale dále Předmíř, Kasejovice, Blatná, Strakonice, Radotín i Praha. Někteří z nich jsou rodáci, jiní chalupáři a další jsou prostě s tou malou vsí tak či onak spříznění.

Statistik by se z té pestré sestavy mohl snadno zbláznit. Nezdřevských rodáků se zúčastnilo pět, trvale bydlících v obci sedm, chalupářů šest, přistěhovalci čtyři. Statistikovi to nevychází, protože takzvaný osud jednotlivých lidí promíchal uvedené kategorie: někdo se zde narodil, odstěhoval se, ale chalupářem zůstal, jiný rodák bydlí v Blatné, ale za rodiči pravidelně domů zajíždí. Toto promíchání není samozřejmě na překážku přátelskému průběhu pracovní činnosti, která se neobejde bez vtipkování, což ovšem platí i pro všechny dřívější brigády.

Po poledni už místo džungle bylo vidět několik hromad klestí a silnějšího dříví, jež se hodí k otopu. Práce byla téměř skončená a přišel čas na opékání buřtů a společnou fotografii.

Prostor bývalého lesa je připraven na další brigádu. Budou se sázet nové stromy.

Jiří Čepelák

 

 

 

 

Autor
5.4.2022 - Správce
Obec Nezdřev: Adresa: Nezdřev 9, 335 44 Kasejovice
Telefon: 371 595 609
Email: obec.nezdrev@sporknet.cz
Odkazy: Město Kasejovice: www.kasejovice.cz
CzechPoint: www.czechpoint.cz
Portál Veřejné správy: portal.gov.cz
Krajský úřad: www.kr-plzensky.cz
Informace o stránkách: Prohlášení o přístupnosti stránek
Tvorba stránek: www.ptweb.cz
Grafický návrh: www.jak.cz