Erb obce Nezdřev
Oficiální stránky obce na území okresu Plzeň jih v západní části Blatenské vrchoviny

Nezdřevští hasiči opět uspořádali ples

Po roční pauze zaviněné covidovými omezeními se zase konal v Nezdřevě hasičský bál. Definitivní rozhodnutí o sobotě 26. února jako dnu D učinili členové místního SDH 14 dní před datem tradiční zábavy.

Pro letitými zkušenostmi vybavené organizátory, jimž je největší odměnou pocit, že se večer povedl, nebylo problémem v tak krátkém čase akci připravit. Základem tanečního podniku jsou samozřejmě muzikanti a při jejich shánění takhle narychlo měl starosta zdejšího SDH dobrý čich a šťastnou ruku. Svoji účast přislíbila a příslibu také dostála Hudba Radka Šimsy. Byla to v Nezdřevě její vcelku úspěšná premiéra.

Ochota sponzorů i místních obyvatel přispět cenami do tomboly byla navzdory celostátním ekonomickým potížím překvapivě vstřícná. Díky tomu se každý ze zhruba stovky spokojených návštěvníků mohl těšit z nějaké výhry.

Radování končilo jako obvykle dlouho po půlnoci a smutný byl snad jen omikron, který doufejme nenašel na bále další oběť.

Během bezstarostného veselí řada lidí nenechala bez povšimnutí nádobu pro příspěvek na podporu napadené Ukrajiny. Sešla se v ní zdánlivě nicotná částka 2560 korun, ale i ona tím malým dílkem pomůže trpící zemi. Zároveň je svědectvím, že i na českém venkově žijí lidé, jimž není lhostejné cizí neštěstí.

Jiří Čepelák

Příspěvek SDH Nezdřev na sbírku SOS Ukrajina.