Erb obce Nezdřev
Oficiální stránky obce na území okresu Plzeň jih v západní části Blatenské vrchoviny

Nezdřevští rybáři v zimě nezahálejí

 

Na zimu byl Oudol vypuštěný se záměrem trochu ho vylepšit. Spíš pro rybáře než pro ryby.

Úmysl nájemci rybníka uskutečnili v lednu. Za technické podpory firmy Radka Šimsy, jejíž stroje obsluhoval i nezdřevský rodák Pavel Chaloupka, byla část nádrže při hrázi odbahněna. Je neuvěřitelné, kolik nánosu se za tři roky od poslední asanace na dně usadilo.

To však nebylo všechno. Na řadu přišlo vytvoření dosud chybějícího kádiště. Díky němu budou výlovy pohodlnější pro rybáře a šetrnější pro podměrečné ryby, které budou bez zbytečných přesunů vráceny do svého prostředí. Tentokrát vedle ruční práce členů spolku byly důležité i technika a um jiného místního rodáka, farmáře Josefa Chlandy.

Myslí se i na nadšence chytající na udici. Naplánováno je zřízení mola u přepadu, pro nějž už jsou hotovy zemní práce. Drobnou úpravu na pronajatých rybnících provádějí i další rybářské spolky.

Péči o obecní rybníky považují nájemci za přirozenou záležitost. Vynaložená námaha se jim vrací při rybářských závodech či výlovech, kdy sounáležitost s ostatními sousedy i s víkenďáky bývá naplněna spokojeností ze společně prožívaných chvil. A taky ta šupina je nakonec příjemnou a zaslouženou odměnou.

Jiří Čepelák
Autor
31.1.2022 - Správce
Obec Nezdřev: Adresa: Nezdřev 9, 335 44 Kasejovice
Telefon: 371 595 609
Email: obec.nezdrev@sporknet.cz
Odkazy: Město Kasejovice: www.kasejovice.cz
CzechPoint: www.czechpoint.cz
Portál Veřejné správy: portal.gov.cz
Krajský úřad: www.kr-plzensky.cz
Informace o stránkách: Prohlášení o přístupnosti stránek
Tvorba stránek: www.ptweb.cz
Grafický návrh: www.jak.cz