Nezdřevské podzimní výlovy

Jeden z nezdřevských rybářských spolků slovil svůj pronajatý Oudol 4. prosince. Ráno se počasí ještě před výlovem projevilo vydatnou chumelenicí, naštěstí trvala slabou půlhodinku a později jsme u rybníka viděli i modrou oblohu. Vítr se utišil a čekali jsme v klidu, až voda ještě více opadne.

Čekání však nebylo nudné: povídali jsme si, žertovali, děcka se vozila na sáňkách vlastními silami i za čtyřkolkou na lehce zasněžené silničce. Opékaly se buřty a popíjel grog, kupodivu v té mírné zimě i pivo a v závěru se zapanákovalo na úspěšný výlov.

Nikdo se pádem do vody nezmáčel, nikdo neutrpěl úraz na schodech při vynášení úlovku. Prožili jsme zkrátka několik úžasných hodin, na něž vzpomínky dlouho nevyblednou. Jen ti kapři, které Petr celý rok pilně krmil, se stali obětí naší žravosti, která se projevila následující sobotu na spolkové schůzi.

O něco dříve lovil jiný spolek spodní Štěrbinu. I oni se těšili z bohatého úlovku a pohodového dne.

hermes outlet

3.1.2022 - Správce