Nezdřevští hasiči oslavili 120 let

Oslavy 120 let od založení SDH v Nezdřevě měly být původně spojeny s okrskovým cvičením. Leč kvůli nejasnostem v covidové době, kdy vláda byla schopná měnit svá nařízení (mnohdy nezákonná) ze dne na den, se nezdřevští hasiči za souhlasu ostatních sborů rozhodli nekonat soutěžní klání, ale alespoň umožnit hasičům z okolních obcí předvést jejich schopnosti v ukázkách požárního útoku.

Diváci, kteří nešetřili potleskem po úspěšných střicích vody nasáté z kádě, viděli v sobotu 31. července na nezdřevském hřišti postupně družstva z Hradiště, Újezda u Kasejovic, Kotouně, Oselec, Chloumka, Řesanic, Slatiny a Nezdřeva. Největší pozornost si zasloužila ruční stříkačka, kterou v historických uniformách obsluhovali Oseláci.

Celé odpoledne probíhalo za vlídného počasí a v přátelské atmosféře - nešlo o vítězství pouze o snahu ukázat své umění. Trochu napětí přineslo závěrečné vystoupení pořádajícího sboru. Na poslední chvíli se neplánovaně dohodlo souběžné soupeření s hasiči ze Slatiny. Soutěžilo se o prestiž a o pár piv pro vítěze a taky kvůli zábavě pro diváky. Co na tom, že domácí nevyhráli. Všichni hasiči všech družstev dokázali, že jsou schopni se svou technikou případné požáry zvládnout. Na závěr Hradišťáci předvedli zásah se svou liazkou a vodním dělem.

Své hasičské dovednosti z neznámých důvodů neukázali Bezděkovští, na oslavy ovšem připochodovali vzorně hasičsky ustrojeni a ve vzorném pochodovém tvaru.

Po skončení hasičských ukázek účastníkům vydařených oslav vyhrávala nejprve k poslechu a později i k tanci hudební skupina Milde band, což je ve skutečnosti torzo oblíbeného uskupení Karel. Chvíli si s ní zazpíval i superstarový zpěvák Tomáš Savka.

Pozdě v noci všichni litovali, že všechno má svůj konec, ale dobrý pocit přece jen zůstal.

hermes outlet

2.8.2021 - Správce