Cyklistům na Tour de Oblouk počasí opět přálo

Byla sobota 3. července a 60 sportovců si vychutnávalo příznivé počasí a možnost zapomenout na trable s covidem-19.

Tour de Oblouk vznikl před „dávnými“ lety (1987) jako nápad sedmi nezdřevských mladíků. Tři z nich už bohužel nežijí. V posledních letech je v den konání prostor startu před místním hostincem naplněn vždy málem k nehnutí.

Málokterá sportovně společenská událost se může pyšnit takovým věkovým rozpětím účastníků, jakým letos bylo bezmála 77 let. Pravda, za ty nejmladší (Elizabeth byl rok 5 měsíců a tři dny, Amélii tři roky) šlapali jejich tátové, kteří je vezli na svém bicyklu.

Již před zahájením letošního ročníku prokázali zúčastnění pochopení pro postižené tornádem na jižní Moravě a vybrali 6200 korun, které byly v následujícím týdnu poslány na jedno ze sbírkových kont.

Závěr byl tentokrát veselejší než jindy. Krátce po dojezdu přivezla třináctiletému Honzíkovi Járovi maminka z Kotouně harmoniku a on asi dvě hodiny vyhrával, zpívalo se a jeden neunavitelný cyklista dokonce vyzval dvě kolegyně k temperamentnímu tanci.

Úspěšnost Tour de Oblouku je dána přátelskou atmosférou během celého dne, letitou přízní povětrnostních podmínek, vlídností personálu na občerstvovacích stanicích i úsilím organizátorů SK Nezdřev. Přejme si, aby to tak zůstalo i v budoucnu.

PS.  Na pomoc postiženým tornádem poslala příspěvek 30 000 korun také obec Nezdřev.

Best Replica Watches

7.7.2021 - Správce