Fotbal o nezdřevské pouti tradice neporušil

Jako na mnoha místech v naší zemi ani v Nezdřevě jsme se nenechali odradit tím, čemu se falešně říká epidemie, ani zmatkující vládou a uspořádali jsme tradiční pouťový fotbalový turnaj. Dokonce i počasí bylo tradičně vcelku příznivé (tj. nepršelo), i když sportovci se hodně potili a diváci se schovávali do stínu a tudíž před klubovnou místního SK, která je obrácena k jihu, na připravených lavicích nikdo neseděl.

Tradičně proběhly také přípravy té sobotní sportovní i společenské události s magickým datem 8. 8. 2020. Nejen trávník pro fotbalisty, ale i pohodlí pro diváky se podařilo připravit přiměřeně. Večerní taneční zábavu opětovně po roce ozvučovanou značkou Vega Rock si užívalo přes 80 vděčných místních i z blízkého okolí dorazivších hostů.

Sport byl docela pohledný, některé strkanice byly sice dosti ostré, ale ne záludné nebo likvidační. Závěrečné nikoli vystoupení nýbrž ležení hráče domácího mužstva by si zasloužilo ocenění typu Oscar. Po zápase nám jeho otec prozradil, že jeho syn k žádné újmě nepřišel, jenže už nemohl běhat a třebaže byla minuta do konce, svalil se a ležel a ležel, dokud se nevydýchal.

Takhle turnaj proběhl: Nejdřív SK Nezdřev porazil Starou gardu z Kasejovic 3:1 (stříleli Řehoř, Červený a Skuhravý – Karel Horal ml.). Potom nastoupil spojený tým Řesanic a Újezda u Kasejovic proti SG Kasejovice a prohrál rovněž 3:1 (branky Týc za poražené, za vítěze 2 Fiala a Šmíd). Aby obhájili loňské prvenství, museli by hráči Řesanic/Újezda v posledním utkání zvítězit o tři branky, to se jim však nepovedlo. Dokonce s domácím SK prohráli 2:1 (skórovali Čada a Řehoř, za poražené Jaroslav Voříšek). Takže pořadí bylo toto: 1. SK Nezdřev, 2. SG Kasejovice a 3. Řesanice/Újezd.

30.8.2020 - Správce