Tour de Oblouk 2020 téměř neměl chybu

Tour de France byla kvůli takzvané pandemii posunuta, Tour de Oblouk nikoli.

Je vůbec možné napsat o té proslulé akci SK Nezdřev, jejíž tradice začala dlouho před vznikem sportovního klubu v době pramalé svobody, něco nového, opět zajímavého, co zaujme čtenáře něčím víc než aktuálními údaji o počtu účastníků, jejich věkovém rozvrstvení, o jejich rodinných spojitostech, o tom z jaké dálky dorazili na start, nebo o povětrnostní situaci?

Je to pro novináře a jeho snahu nezklamat čtenáře, z jejichž přízně se s pokorou těší (proč zapírat), těžší než absolvovat jízdu pohlednou krajinou proloženou řadou příjemných občerstvovacích zastávek.

Účastníci Tour de Oblouku se nemusejí svolávat. Všichni vědí, že se jezdí v období červencových státních svátků – letos připadl start na sobotu 4. července. Samotné události však o týden předchází objížďka občerstvovacích stanic, při níž se zástupci SK Nezdřev dohodnou s personálem o přibližném čase příjezdu žíznivých a hladových sportovců. Ačkoli se Oblouk jezdí střídavě na dvou, z převážné části odlišných trasách, je naše akce na jednotlivých zastávkách dobře známa a všude, kam jsme vstoupili, už nás vítali: Á, jedete Oblouk, že jo, no jo cyklisti z Nezdřeva. A kdy to bude?

Na dotaz položený zhruba týden před cyklistickým výletem prezidentovi SK, zda objednal slušné počasí, dostalo se tazateli souhlasné odpovědi. A vida objednávka byla sv. Petrem vlídně přijata a splněna. (SK Nezdřev za to naštěstí nemusel platit – ten svatý není podnikatel – a je pravdou, že počasí Oblouku v posledních letech poměrně přeje.

Tradičním mávnutím vypustil nezdřevský hostinský na trať 63 jedoucích cyklistů, tři děcka ve vozítkách či v sedačce a jednoho psíka v nosiči. Letošní 33. ročník se obešel bez šrámů a byl zaznamenán jediný nebezpečný a bohužel pro postiženého konečný defekt. Na klesající lesní cestě do Kadova se náhle ozvala tak silná rána, že si kolemjedoucí nejdřív mysleli, že to byl výstřel skrytého myslivce. Bohužel Vojtovi bouchla zadní guma natolik razantně, že poškodila i ráfek. Tím pro něj výlet prakticky skončil – rezervní kolo nebylo k mání. Ale hlavně, že on i všichni další přežili ve zdraví a s úsměvem.

To je celkem již čtrnáctý článek o Tour de Oblouku od Jiřího Čepeláka.

Best Replica Watches

6.7.2020 - Správce