Starosta nezdřevských hasičů dostal prasátko

To bylo tak, někdy kolem přestupného dne 29. února bylo Petrovi Chaloupkovi, takto členu obecního zastupitelstva v Nezdřevě a starostovi Sboru dobrovolných hasičů tamtéž, 40 let.

Proč bych den, kdy mě rodiče uvítali na svět, neoslavil s kamarády, asi si řekl. Pozvu je na sál naší hospody. Pozvu i kamarády muzikanty. A nějak se to vyvrbí.

Pozval a vyvrbilo se. Sešlo dobře přes 60 lidí a Petrovi se za pozvání odměnili úžasně přátelskou pohodou celého večera. Byť byla plocha parketu rozmístěnými stoly zmenšena zhruba na čtvrtinu, 17 tančících včetně několika mladistvých a jednoho muže mu při sóle pro jubilanta nedalo odpočinout, což vlastně ani nepotřeboval, protože si tanec užíval jaksepatří.

Hned po sóle přišel zástup Nezdřevských a v závěru jejich gratulací došlo na předání onoho prasátka. Bylo keramické a v jeho útrobách šustilo neznámé množství bankovek, nejspíš české měny. A následovala snad ještě delší řada sousedů z Řesanic. Ti přinesli oslavenci nikoli dárkový koš z obchodu, ale skutečný proutěný bramborák plný pochutin a laskomin, neboli lahůdek.

Večírek provázelo velmi vydatně torzo v Nezdřevě téměř zdomácnělého hudebního uskupení Karel. Nechyběli pochopitelně ani kolegové z práce a ředitel (majitel) firmy pan Šimsa dokonce předvedl svůj pěvecký talent.

Byly to oslavy velice vydařené, účastníci je naplnili svornou radostí a všeobecnou uvolněností. Škoda, že vše má svůj konec, ale skvělé vzpomínky naštěstí zůstávají.

Rolex Replica Watches Rolex Replica

3.3.2020 - Správce