Povánoční rodinné souboje v Nezdřevě

To vskutku nikdo nečekal. Tím méně organizátoři povánočního pingpongového turnaje pořádaného SK Nezdřev poslední sobotu loňského roku – přihlásilo se totiž rekordních 29 hráčů.

Je pravdou, že někteří ten víc než sedmihodinový maratón nevydrželi a odjeli ještě před jeho vyvrcholením. Ať už je k předčasnému odjezdu vedlo cokoli, ti, kteří zůstali, prožili velmi přátelské a do večera protažené sportovní odpoledne. A všichni, i ti skončivší statisticky v poli poražených, obdrželi diplomy za účast, drobnou cenu a užili si potlesk přítomných.

Je na místě vysvětlit titulek. V sále nezdřevské hospody se sešlo několik rodinných sestav. Ladmanovi a Machovi (s kořeny v Bezděkově) nasadili celkem šest členů, neratovická účast Kašparů obnášela dva muže a dvě Lucky a konečně Solarovi z Předmíře byli tři. Nezdřev reprezentovali u zelených stolů čtyři stateční borci, kteří však na stupně vítězů nedostoupili, avšak zcela poraženi také neskončili.

Jste jistě zvědavi na výsledek turnaje. Byl úžasný. Ve finále, jež bylo bratrským kláním, zvítězil jedenáctiletý Vítek Mach nad o pět let starším a o víc než hlavu větším Milanem (oba bydlí v Závišíně). Třetí místo si vybojoval Pavel Solar mladší. Takže minulí medailisté obhajobu nezvládli.

Za hladký průběh turnaje, na který historicky nejmladší vítěz, radostně poskakující a probíhající všemi prostorami nezdřevského hostince, bude zajisté dlouho vzpomínat, je třeba vyslovit poděkování Honzovi a Petře Trefných, Michalovi Větrovcovi a také sponzorovi Pavlu Kašparovi. Spokojeni mohli být jak vítězové, tak ti méně úspěšní. Poslední loňská akce SK Nezdřev se prostě povedla.

1.1.2020 - Správce