Erb obce Nezdřev
Oficiální stránky obce na území okresu Plzeň jih v západní části Blatenské vrchoviny

Letošní Oblouk byl nezvykle rychlý

 

Pár týdnů před startem sportovně společenské akce Tour de Oblouk pořádané SK Nezdřev se rozšířila zpráva, že se jí hodlá zúčastnit 15 – 22 Američanů (v tom počtu se pochybné informace lišily).

Státní svátek 5. července byl pro cyklisty neuvěřitelně příznivý. Nebylo dusno, slunce nežhnulo, žádná bouřka ani přeháňka nehrozily a vítr sice občas obtěžoval, ale neměl dost síly, aby sportovce zbrzďoval.

Všechny občerstvovací stanice byly skvěle nachystány. Oběd ve Velkém Boru tradičně dokonalý, tatarák v Otáčce v Chanovicích opět vynikající. Ani na iontové nápoje nezazněla žádná stížnost. Letošní málem rekordní účast (77 jedoucích a Aničku i Amálku vezli rodiče ve vozítku za svým bicyklem) šéfy občerstvovacích zastávek nesporně uspokojila.

Jako obvykle spolu cestou rozprávěli staří známí, kteří se vidí jen jednou za rok právě na Oblouku a říkali si: Jako by to bylo včera, kdy jsme se viděli na loňském ročníku. Je v tom ten úžasný moment sjednocující jízdy, jenž dal vzniknout mnoha přátelstvím. Minimum defektů a zanedbatelné šrámy, to jsou důvody k velmi kladnému hodnocení letošního rychlého průběhu.

Z Ameriky přiletěl pouze syn pravidelného účastníka (letos jel už potřiadvacáté) a ten k projížďce naší rozmanitou krajinou přesvědčil své české kamarády, kteří žijí či pracují v Anglii, Austrálii, Německu, ale i doma v Čechách. Těch mohlo být opravdu ke dvaceti. Takže fámy zůstaly fámami a Oblouk získal zase pár nových příznivců, kteří se loučili slovy: Díky, tak zase za rok!

Jiří Čepelák

 

 

 

Autor
7.7.2019 - Správce
Obec Nezdřev: Adresa: Nezdřev 9, 335 44 Kasejovice
Telefon: 371 595 609
Email: obec.nezdrev@sporknet.cz
Odkazy: Město Kasejovice: www.kasejovice.cz
CzechPoint: www.czechpoint.cz
Portál Veřejné správy: portal.gov.cz
Krajský úřad: www.kr-plzensky.cz
Informace o stránkách: Prohlášení o přístupnosti stránek
Tvorba stránek: www.ptweb.cz
Grafický návrh: www.jak.cz