Zpožděná jarní brigáda

Vzhledem k nepříznivému počasí a nedostatku vhodných termínů se letos konala tradiční jarní úklidová brigáda v Nezdřevě až v sobotu 22. června.

Ještě brzy ráno to vypadalo, že kvůli dešti z akce sejde. Naštěstí se obloha umoudřila a v půl deváté se mohlo vyrazit. Na programu bylo hlavně vysekání trávy na veřejných prostranstvích, což po té předchozí závlaze nebyla práce právě nejsnadnější.

Několik stálých brigádníků se nemohlo zúčastnit jednak proto, že byli na zahraniční dovolené nebo měli závazky u svých zaměstnavatelů, jednak proto, že jim to nedovolily neodkladné osobní záležitosti. Tím pádem byli omluveni a za neúčast jim nebyl připsán černý puntík, který sice v Nezdřevě nezaznamenáváme, ale z paměti nezmizí.

Třebaže tentokrát nebyl přítomen starosta, opožděná brigáda splnila svůj účel. Ve 14 hodin se 16 pracantů rozcházelo po zaslouženém obědě s pocitem prospěšně stráveného pohodového půldne.

24.6.2019 - Správce