V NEZDŘEVĚ SE PLESALO

IWC Replica Watches

Letošní leden byl v Nezdřevě ve znamení plesů. Začalo to v sobotu 15. ledna, kdy se konal ples mysliveckého sdružení Háj Nezdřev. Následující sobota 22. ledna byla vyhrazena pro dětský karneval. Už od 13 hodin se scházely v sále nezdřevské hospody postavičky z klasických i moderních pohádek, tvorové z říše živočišné i z říše fantazie. Na parketu jsme mohli vidět Kašpárka, Červenou Karkulku, princeznu ve žlutém, růžovém i fialovém, cikánku, selku, čarodějnici, Nšoči, několik motýlků, dva kovboje, vodníka, výpravčího, supermana i spidermana, ale také tygra, opičku, prasátko, krokodýla a řadu dalších vydařených masek.

S prvními tóny osvědčeného VV bandu se od půldruhé zaplnila taneční plocha konfetami. Zásobu pestrých malých papírových koleček si v košíčku místo vánočky a vína pro babičku přinesla i Karkulka. Konfety, jichž byla podlaha v mžiku plná, děti rychle recyklovaly: posbíraly je a znovu a znovu rozhazovaly. Výhodu v této konfetové bitvě všech proti všem měli kovbojové, kteří shrabávali konfety do svých klobouků, a tak měli hodně munice..

Zdrojem zábavy byly také oblíbené soutěže: taneční balónková, vidličková i závod s pingpongovým míčkem na lžíci. A každý soutěžící, ať vítěz či ten méně úspěšný, byl odměněn nějakou sladkostí. Parket na chvíli vyprázdnila bohatá tombola, při níž nějaká cena připadla na každého majitele lístku modrého pro chlapce nebo růžového pro děvčata. Když se chvíli potěšily s novými hračkami, vrátily se děti opět k tanci, možná by se u některých menších spíše mohlo mluvit o reji a u těch nejmenších o batolení. Avšak veselily se všechny. Když výpravčí odmávl volno k populární „mašince“ a nikdo neměl odvahu vláček táhnout, musel se role strojvůdce ujmout nezdřevský starosta pan Petr Chlanda. Tomu ostatně patří poděkování za vydařený dětský karneval, neboť právě on byl hlavním organizátorem celého odpoledne, které se líbilo šesti desítkám spokojených dětí i stejnému počtu dospělých. Plesovou sezónu uzavřel 29. ledna ples místního SDH. Na něm pozvali nezdřevští dobrovolní hasiči k oslavám 110. výročí založení svého sboru, které se uskuteční v sobotu 4. června na nezdřevském hřišti.

31.1.2011 - Správce