Děti měly v Nezdřevě zase svůj maškarní bál

Po roční pauze, kterou způsobila chřipková epidemie, se opět mohla děcka vydovádět na tradičním karnevalovém bále v nezdřevském hostinci v sobotu 23. února. Jejich radovánky a soutěže doprovázel jako obvykle VV band manželů Váchových.

Celine Outlet

Asi třicítka masek ovládla parket nejen bezstarostným rejem, ale hlavně spokojenými usměvavými tvářemi. Jen Matýsek Vadlejchů z Blatné (jeho babička žije v Záhorčičkách, a slíbila, že příští rok přivede další vnoučata) si dlouho nemohl na množství lidiček zvyknout a plakal a plakal a moc chtěl v tombole vyhrát motorku – pochopitelně hračku.

Po čase se přece jen uklidnil, i on se začal smát, opustil azylové náručí své maminky a pustil se s  ostatními do všeobecného dovádění plně práv svému odění draka, pravda mírumilovného. A nakonec se dočkal i té motorky, o což se postaral jeho strýc po jednání s pořadateli.

Dvě zajímavosti z vydařeného odpoledne stojí za zmínku. Převaha přítomných dívek byla naprosto drtivá – chlapců bylo tak pět šest, no nanejvýš sedm, pokud se některý dokonale zamaskoval. A mezi maminkami byly dvě, u nichž bylo zřejmé, že budoucí dítka jsou docela nablízku.

A tak si přejme, aby nezdřevské dětské radovánky v podobné pohodě pokračovaly i v dalších letech.

2.3.2019 - Správce