Erb obce Nezdřev
Oficiální stránky obce na území okresu Plzeň jih v západní části Blatenské vrchoviny

Nezdřevská pouť byla opojně přátelská

 

Třebaže letošní tropické léto hrozilo, že trávník na nezdřevském hřišti bude vypálený jako dlouho ne, přece jen byl v sobotu 11. srpna vcelku ucházející. Na něm se spolu utkala stejná mužstva jako loni. Bohužel se opět nezdařilo, aby svoji účast obnovila Stará garda z Horažďovic. Ani při debatě starostů letmo slíbený příjezd borců z Chanovic se neuskutečnil. I doba, kdy na pouť do Nezdřeva jezdili fotbalisté z Vrbna, je minulostí. Zkrátka sport na malých vesnicích skomírá. A tak je místní SK rád, že díky přítomnosti tří týmů lze hovořit o turnaji.

Bez ohledu na počet mužstev musí organizátoři připravit řadu věcí. Především hřiště (byť malé, ale o to kostrbatější), přívětivé pohodlí pro diváky (jejich počet se v posledních letech příliš nemění a díky za to) a také občerstvení, hygienu a po sportu večerní taneční zábavu. Řeknete možná: To je přece samozřejmé. Vězte, že takhle to také vnímají všichni, kteří se o zdar akce pravidelně starají. Fotbalové klání je zkrátka pro SK, ale i pro obec otázkou cti a tudíž povinností.

O turnaji i následné tancovačce prakticky všichni účastníci hovořili jako o velmi vydařené. Mluvilo se o výjimečně přátelském ovzduší, k němuž přispělo torzo hudebního uskupení Karel, které i ve čtyřech dokázalo, že umí své posluchače pozvat k radostnému tanci.

Jak fotbalové soupeření dopadlo? FK Bezděkov prohrál se Starou gardou Kasejovice 2 : 7, branky Karel Čada 2 – Voříšek 3, Ráž, Šmíd, Vodička a vlastní. Gólem Vaněčka porazil SK Nezdřev SG Kasejovice 1 : 0. V posledním zápase zvítězil SK Nezdřev nad FK Bezděkov 4 : 0, když branky vstřelili Chlanda, Vaněček, Martin Chaloupka a Jiřinec. Z těchto výsledků vyplynulo pořadí 1. SK Nezdřev, 2. SG Kasejovice, 3. FK Bezděkov. Cenu pro nejlepšího střelce získal Voříšek, nejlepším brankářem byl vyhlášen Karel Horal (oba z SG Kasejovice). Za nejlepšího hráče turnaje byl označen bezděkovský brankář Erik Táborek, který sice dostal nejvíc gólů, ale předvedl spoustu vynikajících zákroků a vysloužil si potlesk soupeřů. Cenu Fair play právem získal kasejovický Petr Kub, když sporně nařízenou penaltu záměrně zahodil.

Audemars Piguet Replica Watches

P. S. Z mimořádně přívětivé pohody oné soboty vzešla dohoda, že příštího ročníku se zúčastní tým složený z fotbalistů Řesanic a Újezda u Kasejovic. Rádi je v Nezdřevě uvítáme.

Jiří Čepelák

best replica watches

Autor
31.8.2018 - Správce
Obec Nezdřev: Adresa: Nezdřev 9, 335 44 Kasejovice
Telefon: 371 595 609
Email: obec.nezdrev@sporknet.cz
Odkazy: Město Kasejovice: www.kasejovice.cz
CzechPoint: www.czechpoint.cz
Portál Veřejné správy: portal.gov.cz
Krajský úřad: www.kr-plzensky.cz
Informace o stránkách: Prohlášení o přístupnosti stránek
Tvorba stránek: www.ptweb.cz
Grafický návrh: www.jak.cz