Pouťový fotbal v Nezdřevě, aneb strasti malých obcí

www.loveasie.net

Téměř od nepaměti současníků se v Nezdřevě v srpnu o pouti pořádá fotbalový turnaj. Hosty domácích bývaly v posledních letech týmy z Kasejovic, Vrbna a stará horažďovická garda. Hrávalo se v neděli a po skončení turnaje se fotbalisté i diváci přesunuli na hospodský sál, kde večer propukla taneční zábava.

Před časem, zřejmě v souvislosti se společenskými změnami, začala návštěvnost tancovačky klesat. Někteří lidé si kvůli zaměstnání zkrátka nemohli dovolit do noci slavit a pak jít do rachoty. A tak se pro mnohé stala práce bližší než zábava. Je to logické a sebezáchovné.

SK Nezdřev ve shodě se zastupitelstvem se proto rozhodl přesunout turnaj i zábavu na sobotu. Množství těch, kteří se večer chtěli pobavit u muziky, se opět zvýšilo. Zvláště když muzikanti nehráli v hospodském sále, ale přímo na hřišti. Nikdo se nemusel přemisťovat a tančilo se na parketu vypůjčeném od sousedů z Bezděkova. Za pár let si Nezdřevští pořídili vlastní taneční plochu a její položení zvládají s přijatelnou rychlostí.

Z někdejších účastníků fotbalového zápolení však nejprve odpadli mladíci z Vrbna. Jednoduše nebyli schopni sestavit mužstvo. Naposledy hráli v roce 2014. Loni to nevyšlo ani staré gardě z Horažďovic a ani letos se nepovedlo dát jejich tým dohromady. Někteří měli dovolenou, jiným bránilo v účasti podlomené zdraví a v pěti se hrát nedá. Navíc termín nezdřevské pouti koliduje se začátkem mistrovských soutěží, takže řada výborných fotbalistů musí prostě hrát za svůj klub a nikoli na nějaké pouti.

Přesto tradice nezdřevského turnaje díky vůli jak sportovců, tak organizátorů stále žije. Ten letošní skončil s těmito výsledky: FK Bezděkov - Stará garda Kasejovice 2:6, branky Michal Šulc, Václav Šulc - Vachuška 2, Kub 2, Mašek, Šmíd, FK Bezděkov - SK Nezdřev 3:4, branky Michal Šulc 2, Karel Čada - Jiřinec 2, Vachuška, Petr Chlanda, Stará garda Kasejovice - SK Nezdřev 8:1, branky Kub 3, Chára 2, Fiala 2, Voříšek - Vachuška. Vítězem se tak stala Stará garda Kasejovice, když oběma soupeřům nastřílela dohromady 14 branek a Petr Kub s pěti góly se stal nejlepším střelcem, před Ivanem Vachuškou, který se za Bezděkov i Nezdřev trefil vždy dvakrát.

Večer se fotbalisté i diváci spolu s dodatečně příchozími bavili při VV Bandu manželů Váchových ještě po půlnoci. www.tswatches.cz

Jak znělo závěrečné hlášení na hřišti. Poděkování patří všem sportovcům, divákům, organizátorům a brigádníkům, kteří areál připravili. Tradiční dobré pohodě prospěli stejně jako přijatelné počasí.

1.9.2017 - Správce