Erb obce Nezdřev
Oficiální stránky obce na území okresu Plzeň jih v západní části Blatenské vrchoviny

„Dálnice“ Nezdřev–Hradiště je hotova

 

Tahle stavba, totiž hlavní polní cesty z Nezdřeva do Hradiště, je vedle čističky odpadních vod a čekárny nejviditelnější změnou v novodobé historii obce. Všechna ostatní vylepšení, k nimž postupně docházelo, byla opravami či údržbou. IWC Replica Watches

Těch celkem 1612 metrů nových cest, i když kopírujících ty historické, je proměna zcela zásadní. O čtyř až pětimetrové šíři komunikace místní v hrdé nadsázce mluví jako o dálnici.

Plán určoval ukončení prací 20. října. Zhotovitel stavby, kterým se ve výběrovém řízení staly Silnice Horšovský Týn (s vysoutěženou cenou sedm a půl miliónu korun), se svými subdodavateli dokázal zakázku prakticky dokončit už na konci srpna. A mohlo se tak stát ještě dřív, nebýt záměny panelů určených na hráze rybníků. Napravení této chyby budování jistě trochu zdrželo.

Stavaři zkrátili původně určený termín ku prospěchu svému i všech uživatelů. Kdyby nebyla podání k soudům, která napadala dílčí části komplexní pozemkové úpravy, mohla však výstavba začít o řadu let dřív.

Na kvalitu cest je šestiletá záruka, lze však odhadnout, že vydrží mnohem déle. Podloží bylo zpevněno dvaceticentimetrovou vrstvou lomového kamene (celkem 4 340 tun), na ni přišla vrstva štěrkodrti, vrstva štěrku a asfaltový nástřik. Součástí stavby byly i opravy hrází tří okolních rybníků, sjezdy na pole a výhybny pro míjející se vozidla.

Ve vzpomínkách končí ty louže plné bláta u Oudola a Dolní Štěrbiny, které se s rizikem uvíznutí projížděly a velmi obtížně procházely. Buďme rádi, že pokrok i přes některé překážky postoupil aspoň o ty necelé dva kilometry. www.tswatches.me

Jiří Čepelák

 

Autor
1.9.2017 - Správce
Obec Nezdřev: Adresa: Nezdřev 9, 335 44 Kasejovice
Telefon: 371 595 609
Email: obec.nezdrev@sporknet.cz
Odkazy: Město Kasejovice: www.kasejovice.cz
CzechPoint: www.czechpoint.cz
Portál Veřejné správy: portal.gov.cz
Krajský úřad: www.kr-plzensky.cz
Informace o stránkách: Prohlášení o přístupnosti stránek
Tvorba stránek: www.ptweb.cz
Grafický návrh: www.jak.cz