ČTVRTÝ ROČNÍK HER BEZ HRANIC ZNAMENAL PRO NEZDŘEV DVOJÍ ÚSPĚCH

Rolex Replica Watches www.rolexgrade.me

Takto stručně informovala o akci, jejímiž přípravami žil Nezdřev řadu měsíců, agentura Mediafax:

Regionální Hry bez hranic na jihu Plzeňska vyhrálo družstvo pořádajícího Nezdřeva. Regionální Hry bez hranic, soutěž, kterou před lety zpopularizovala televize, vyhrálo v sobotu odpoledne v Nezdřevě na jihu Plzeňska družstvo pořádající obce. Jak řekl agentuře Mediafax nezdřevský starosta Petr Chlanda (nez.), na druhém místě skončily Kasejovice a třetí byl Mladý Smolivec.

Šestičlenná družstva Kasejovic, Oselec, Mladého Smolivce, Hradiště, Nezdřeva a Chanovic se letos utkala již počtvrté. Poměřila síly v šesti disciplínách, které se na olympiádě rozhodně neobjeví, jako například stlaní postele na čas mužskými členy týmu. "Každý rok pořádá soutěž jiná vesnice. My jsme vyhráli první ročník a nyní jsme si to zopakovali," řekl starosta hostitelské vesnice. "Důležité je i to, že se podařila i organizace soutěže" dodal starosta.

Nezdřev nemá ani 100 voličů. "Nejen organizace soutěže, ale i zajištění cen pro týmy bylo pro nás nesmírně náročné. Proto jsme rádi, že nám letos, kdy jsme převzali pořadatelskou povinnost, pomohli sponzoři z blízkých podniků, které jsme oslovili," uvedl starosta Chlanda.

Letošní ročník sledovalo 450 diváků. Celkem včetně dětí a soutěžních družstev se zúčastnilo her 600 občanů. Co však předcházelo? Stovky hodin organizačních příprav, na nichž se podílela převážná část obce v průřezu všech generací od desetiletých po sedmdesátileté. Jen obyvatel bytovek se Hry bez hranic až na výjimky jakoby netýkaly. Stranou nezůstali ani osvědčení víkenďáci, kteří ač řada z nich nemá k Nezdřevu příbuzenské vazby, dokázali, že starost obce přijímají přirozeně za svou. V souvislosti s největší akcí, která se v Nezdřevě minimálně v posledních dvaceti letech konala, se zlepšilo i vybavení obce. Rozšířila se pergola na hřišti, tamtéž se vybudovala studna, která výrazně zvýší komfort všech akcí na hřišti pořádaných. I dřevo z obecního lesa nezdřevští využili a vyrobili řady stolů a lavic pro diváky, jež v rámci sousedských výpomocí již posloužily a jistě i v budoucnu poslouží také okolním obcím.

V organizaci odpoledne se vyskytla drobná šmouha, když zhruba v polovině soutěže na několik minut nastal výpadek elektřiny zaviněný přetížením vybudované sítě. Brzy však příčinu místní odborníci našli a zapracovali na nápravě, takže soutěž mohla pokračovat. Ještě k jednomu zádrhelu došlo při disciplíně, při níž se vozily „cihly“ na stavbu komína. Dětské kolečko se zkrátka polámalo. Jenže i na tuto možnost prozíraví organizátoři mysleli a měli připraveno náhradní kolečko, a tak dalšímu pokračování soutěže nic nebránilo.

O úspěšném zvládnutí Her bez hranic v Nezdřevě svědčí i uznalá a pochvalná slova, která zazněla jak z úst soutěžících, tak i přespolních diváků. Bylo to jistě i díky pestré nabídce občerstvení, které připravily místní ženy a někdejší obyvatel Nezdřeva, jehož srnčí guláš si také všichni pochvalovali. V této oblasti byl snad malý nedostatek – bramborák neboli vočouch byl tak dobrý, že po pár hodinách byl zkonzumován

a na všechny se tak nedostalo.

Co následovalo? Taneční zábava po jistém odstupu od vlastní soutěže, který podle mínění některých návštěvníků byl poněkud dlouhý. Je však nutno připomenout, že pan Vácha moderoval soutěž od 13 do 18 hodin a zřejmě potřeboval ke svému pokračujícímu vystoupení jako člen manželské hudební skupiny VV nezbytnou pauzu. Jejich produkce končila po půlnoci. Vytrvalci zůstali na hřišti do čtyř do rána.

Co ještě následovalo? V neděli před polednem začal úklid hřiště. Opět se sešli jak organizátoři, tak členové vítězného týmu. Za pár hodin bylo hřiště k nepoznání. Jakoby se tady včera žádná velká akce nekonala. Přitom byla úspěšná. Dokonce dvojnásobně.Audemars Piguet Replica Watches

30.6.2010 - Správce