Erb obce Nezdřev
Oficiální stránky obce na území okresu Plzeň jih v západní části Blatenské vrchoviny

Volby v Nezdřevě

 

Výsledek prezidentských voleb v Nezdřevě byl nerozhodný 29 : 29. Takže na celkový rozdíl hlasů neměl vliv. Jenže o tom tento článek nemá být.

Členkami volební komise jsou zde po roce 2014 výhradně ženy. A že těch voleb bylo. Za devět let se jejich sestava trochu omladila, a tak letos byl věkový průměr 35 let. Jedna z nich je už babičkou, jedna matkou dvou děvčat a dvě mladice si na své potomky ještě chvíli počkají.

Před volbami musí roznést hlasovací lístky (s výjimkou druhého kola) a připravit místnost obecního úřadu, kde budou po dva dny dohlížet na řádný průběh hlasování a poté sčítat hlasy. Zajdou s přenosnou schránkou za nejstaršími občany – bývalým panem starostou a jeho paní, která nejdřív jako pokaždé nabídne vlastní dokonalé zákusky a pak po chvíli hovoru oba odevzdají své lístky. V květnu oslaví 94. a 92. narozeniny.

O odpovědnosti členek komise svědčí i to, že letos odmítly podle zákona voliče, jenž se neprokázal předepsaným dokladem.

Zastupitelstvo obce je vděčné, že v Nezdřevě není sestavení volební komise problémem a snad voliči, ať už místní nebo přespolní, jichž bylo v prvním kole pět, byli spokojeni s vlídným přístupem oněch čtyř žen. Zaslouží si i toto veřejné poděkování.

Jiří Čepelák 

 
 

Autor
1.2.2023 - Správce
Obec Nezdřev: Adresa: Nezdřev 9, 335 44 Kasejovice
Telefon: 371 595 609
Email: obec.nezdrev@sporknet.cz
Odkazy: Město Kasejovice: www.kasejovice.cz
CzechPoint: www.czechpoint.cz
Portál Veřejné správy: portal.gov.cz
Krajský úřad: www.kr-plzensky.cz
Informace o stránkách: Prohlášení o přístupnosti stránek
Tvorba stránek: www.ptweb.cz
Grafický návrh: www.jak.cz