Po dvaceti letech je v nezdřevském zastupitelstvu zase žena

Místní samospráva existuje v Čechách od poloviny 19. století. Do letošního roku v nezdřevském zastupitelstvu figurovali pouze muži. To potvrdil i dlouholetý předseda místního národního výboru (pro mladší: komunistická varianta samosprávy) a později starosta – nejstarší obyvatel Nezdřeva pan Jan Krliš. Nyní se zastupitelkou poprvé stala žena.

Tak takhle původně začínal článek „Historická událost v Nezdřevě“, který jsem poslal do redakce KN. Jenže posledního září v pátek večer jsem se v místní hospodě, kde se člověk mnohé dozvídá a mnohé sjednává, dozvěděl, že žiju v omylu. Zastupitelkou byla totiž už v letech 1988 –⁠ 2002 paní Blažena Chaloupková. Tímto se jí omlouvám, že byl několik hodin na nezdřevských webových stránkách text, který její prvenství zamlčoval.

Článek jsem stihl ve spolupráci s redakcí opravit a zde je jeho původní závěr: Třiadvacetiletá novopečená zastupitelka získala vysokoškolský titul Bc. neboli bakalářka, působila několikrát ve volebních komisích a
má tak jisté zkušenosti s úřadováním. Její voliči i staronoví zastupitelé věří, že bude přínosem pro vedení obce.

Tak hodně zdaru v nové roli, Eliško!

1.10.2022 - Správce