Ryby v nezdřevském Oudole byly k závodům netečné

Neblahé datum 21. srpna si vybral rybářský spolek pronajímající si rybník Oudol k uspořádání rybářských závodů.

Příznivé počasí v sobotu přilákalo desítku rybářů, dvacku přihlížejících a několik skotačících děcek. Všichni si užívali odpolední přátelskou pohodu, konzumovali domácí dobroty i další součásti připraveného občerstvení a z poklidu je příliš nevyváděl ani traktor se sběrákem, který svážel z nedalekého pole slámu. Pokaždé mu uvolnili cestu na hrázi a pak dál pokračovali ve svých hovorech a sledovali neúspěšné, avšak trpělivé rybáře.

Jejich návnadám ale líné ryby věnovaly pramalou pozornost, a to prosím na celý týden přerušil spolek krmení. Jediným úlovkem, který nebyl pro podměrečnost vrácen do vody, byl dvoukilový kapr. Díky němu se vítězem závodů stal chalupář z Neratovic Pavel Kašpar. „A to jsem ho zasekl metr a půl od břehu, vůbec nebojoval a chytil jsem ho na rohlík“, komentoval svou kořist šťastný lovec.

Jednoduše řečeno: Letošní 21. srpen byl u Oudola v Nezdřevě naprosto odlišný od toho před tři a padesáti lety – uvolněný a bezstarostný.

30.8.2021 - Správce