Erb obce Nezdřev
Oficiální stránky obce na území okresu Plzeň jih v západní části Blatenské vrchoviny

Oudol a Štěrbina jsou vypuštěné

 

Hlavní polní cesty, to je úřední pojmenování pro největší letošní stavební akci v Nezdřevě. Obě cesty naváží na již hotové komunikace na hradišťském katastru. Součástí stavby financované Pozemkovým úřadem, kterou po výběrovém řízení provede firma Silnice Horšovský Týn, je i oprava hrází dvou rybníků, přes něž cesty vedou.

Opravujte hráz rybníka plného vody. To by fakt nešlo. Proto se Dolní Štěrbina (0,40 ha) a Dolní Oudol (0,29 ha) o Velikonocích vypustily. Podle pamětníků byla Štěrbina naposledy bez vody před asi 9 nebo 10 lety. Zdálo by se tedy, že by v ní mohly být jedlé ryby. Zdání však zpražila skutečnost. Několik set slovených kaprů bylo ve velikosti násady. Smiřme se s názorem jednoho z rybářů, totiž že kromě vyder, které se zde dobře živí, vytěžovaly rybník patrně i vydry dvounohé.

Dolní Oudol, třebaže menší, byl pro jeho nové nájemce již příznivější. Možná byli nevítaní lovci v tomto případě bázlivější, možná se zde kapříci nedali tak snadno ulovit, zkrátka po výlovu si každý z rybářů odnesl pár kousků o velikosti tak do kila a půl.

Rybníky jsou prázdné a díky březnové brigádě zmizely stromy i křoviny podél stanovené trasy.Omega Aqua Terra Replica Watches Nutné přípravy ze strany obce jsou tedy již skončeny a v červnu tak můžou zaměstnanci provádějící firmy začít s pracemi.

Jiří Čepelák

Autor
3.5.2017 - Správce
Obec Nezdřev: Adresa: Nezdřev 9, 335 44 Kasejovice
Telefon: 371 595 609
Email: obec.nezdrev@sporknet.cz
Odkazy: Město Kasejovice: www.kasejovice.cz
CzechPoint: www.czechpoint.cz
Portál Veřejné správy: portal.gov.cz
Krajský úřad: www.kr-plzensky.cz
Informace o stránkách: Prohlášení o přístupnosti stránek
Tvorba stránek: www.ptweb.cz
Grafický návrh: www.jak.cz