Tour de Oblouk se letos obešel bez zranění

Jak lákavé je užít si řadu emocí začátkem července při tradičním cyklistickém výletě, nazývaném od roku 1987 Tour de Oblouk. Kterak přitažlivá je možnost setkat se opět se starými (neberte to doslovně) známými, prověřit svou fyzickou odolnost, osvěžit se vodních nádržích podél trasy, těšit se na řadu občerstvovacích stanic. Letos toho využilo 42 jezdkyň a jezdců, od nejmladšího devítiletého až po toho, jemuž bylo o 65 let více.

Jak složité je zajistit fungování občerstvovacích stanic, se tentokrát organizátoři z SK Nezdřev přesvědčili dokonale. Například v Jetenovicích bylo při prověrce trati na tabuli napsáno OTEVŘENO, ale přitom mříž byla zamčená. Po chvíli rozpaků jsme našli místní na fotbalovém hřišti, kteří se zde chystali na nadcházející sportovní den. To, že v den nezdřevské akce bude otevřeno, samozřejmě slíbili a také splnili.

Hned na následujícím etapovém místě se objevily potíže. Majitel (možná provozovatel) restaurace nám oznámil, že ve středu 5. července je vázán povinnostmi v Plzni a tudíž bude mít zavřeno. Nakonec se však zeptal: A kolik že vás bude? Po naší odpovědi, že 40 či 50, si vzal telefon na prezidenta SK a slíbil, že se to pokusí nějak zařídit a že se v předvečer našeho podniku ozve.

Sedíce v úterý v naší hospodě čekali jsme na jeho telefonát. Ve 20 hodin jsme pozbyli naděje a vymýšleli náhradní řešení. Přesně o hodinu později zazvonil prezidentovi telefon. Uslyšel vytouženou informaci: Klidně přijeďte, sehnal jsem záskok. Je možno se domnívat, že po naší návštěvě záskok v Kvášňovicích nemusel litovat.

Jedině ve Slatině na svůj prvotní příslib zapomněli, to však vydařený průběh celé jízdy neovlivnilo. Zrychleně ho popsat lze následovně: Skvělá obsluha, chuť, velikost porcí a přijatelná cena oběda ve Velkém Boru (ostatně nikoli poprvé). Výtečně připravený nápoj od Bernarda v Újezdě u Chanovic, kde narazili speciálně kvůli cyklistům vracejícím se zvolna do Nezdřeva. Opětovně vynikající tatarák V zatáčce v Chanovicích (díky, Petro). Ten bohužel na opozdilce nezbyl, ale řešení, až se znovu pojede tato trasa, se už rýsuje. A na závěr kulturní zážitek v Bezděkově, kde koncertovali Babouci. Minimum defektů, žádné zranění (pouze při návratu domů přišel jeden z účastníků údajně k jakési újmě), málo práce pro doprovodné vozidlo. Pouze dva bicyklisti ve starosti o své zdraví využili na náročných úsecích služby Viktora Jandery, letošního řidiče (také ne poprvé), ale zároveň fotodokumentaristy a propagačního pracovníka.

Neboť ve všech projížděných obcích vyvěšoval plakátky s pozváním na pátek 8. července, kdy byla na nezdřevském hřišti produkce Kinematografu Pavla Čadíka. K vidění byl poslední český film Miloše Formana Hoří, má panenko. Bohužel tentokrát se diváci museli obejít bez několika málo závěrečných minut, protože přírodní živel, konkrétně velmi silný vítr ohrožoval promítací plátno, a tak bylo představení předčasně ukončeno.

Best Replica Watches

I tak se lidé dobře pobavili a s pochopením ani příliš nebrblali.

1.8.2017 - Správce